logo

टिकट नपाए पछि नेपाली काग्रेस बागलुङका –कृष्ण केसीले मिडिया हाउसमै गएर भने मैले अब किन काङ्ग्रेसको झोला बोक्ने

संबाददाता

Loading…

–कृष्ण केसी, नेपाली काङ्ग्रेस कार्यकर्ता, बागलुङ

विसं। २०४४ मा नेपाली काङ्गे्रसको सदस्यता लिएर काङ्ग्रेसको निष्ठावान कार्यकर्ताका रूपमा ३० वर्षे अनवरत यात्रा गरेका बागलुङका कृष्ण केसी प्रदेश सभाको टिकट वितरणप्रति रुष्ट बनेका छन् । केसीले नेपाली विद्यार्थी सङ्घको जिल्ला उपाध्यक्ष हुँदै विसं। २०५९ देखि १४ वर्षसम्म तरुण दल बागलुङ अध्यक्षको जिम्मेवारी निर्वाह गरेका थिए ।

गत स्थानीय निकायको निर्वाचनमा बडिगाड गाउँपालिकाको अध्यक्षको आकाङ्क्षी रहेका उनीलाई अन्तिम समयमा प्रतिस्पर्धा गर्नबाट रोकियो । प्रदेश सभाका लागि बलियो उम्मेदवारीको आशा गरेका केसीलाई यसपटक पनि उम्मेदवारीबाट वञ्चित गराइयो । मूल नेतृत्वले टिकट वितरणमा गरिएको व्यवहारबाट तीव्र असन्तुष्टि जनाएका केसी आफ्नो गुनासा सुनाउन विभिन्न मिडिया मै पुगेका थिए । उनको रातोपाटीमा छापिएको यो अन्तर्वाता ।

नेपाली काङ्ग्रेसले बागलुङको प्रतिनिधि सभा–२ अन्तर्गत प्रदेश सभा ‘क’ मा तपाईंलाई मूल नेतृत्वले किन पत्याएन रु
म सधैँ सडकमा छु । मूल नेतृत्वलाई केन्द्रले नोट र भोट व्यवस्था गरिदिनुपर्छ भन्ने आग्रह गरेको थिएँ । म आर्थिक रूपमा सबल छैन । सोही कारण नवधनाढ्य कार्यकर्ता खोजियो । पार्टीका लागि मैले बलिदान गरेको छु तर नेताहरूको ढोका चाहार्ने मेरो प्रवृत्ति नभएको तथा चाकडी प्रथाको विरोधी भएकाले मैले टिकट पाउन सकिनँ ।

टिकटका लागि नेताहरूकहाँ पुग्नु भएन रु
भोटका लागि तारन्तार नेताका जी हजुर गर्ने मेरो बानी छैन । प्रदेश सभाका लागि टिकट वितरण हँुदै गर्दा पार्टी सभापति शेरबहादुर देउवालाई भेट्न प्रयत्न गरेँ तर भेट्न दिइएन । अनेक प्रयत्न गर्दा पनि प्रधानमन्त्रीसँग मेरा आफ्ना कुराहरू राख्न पाइनँ । दलका नेताहरू रामचन्द्र पौडेल, पूर्णबहादुर खड्का, विमलेन्द्र निधि र ज्ञानेन्द्र कार्की लगायतलाई भेटेर मेरो आकाङ्क्षा राखेँ तर पनि मेरो सुनुवाइ गरिएन ।

तपाईंलाई टिकट दिइएको भए जित्ने आधार के–के थिए रु
नेपाली काङ्ग्रेसको कर्तव्यनिष्ठ कार्यकर्ता हुँ । जिल्लामा १४ वर्ष तरुण दलको अध्यक्ष हुँदा गैरकानुनी कुनै कार्य गरिनँ । दुःख कसैलाई दिइनँ । नेपाली काङ्ग्रेसको सङ्गठन बनाउन बागलुङको तत्कालीन ५९ वटै गाविसमा पुगेको थिएँ । मैले बनाएको सङ्गठन नै मेरो जित्ने आधार हुन् । मलाई गाउँपालिकाबाट प्रदेश सभाका लागि सर्वसहमतिमा सिफारिस गरिएको थियो । काङ्ग्रेस भएकै कारण विसं। २०५७ मा माओवादीबाट पीडित भएको कारण थिएँ । मेरो सक्रियताले नेपाली काङ्ग्रेसमा सङ्गठित भएका साथीहरूको सहयोगले मैले जित्ने थिएँ ।

वामपन्थी गठबन्धन बनिरहेको अवस्थामा तपाईंले टिकट नपाउनुले नेपाली काङ्ग्रेसलाई तपार्इंको क्षेत्रमा अझ अप्ठ्यारो स्थिति आउने तपार्इंको सोच हो रु
अवश्य । बागलुङमा हामी यसै पनि कमजोर छौँ । निष्ठावान कार्यकर्ताले टिकट नपाउँदा काङ्ग्रेस समर्थितहरूमा निराशा छाएको छ । बागलुङको क्षेत्र नम्बर दुई अन्तर्गतको प्रदेश ‘क’मा मेरो उम्मेदवारी नहुँदा नेपाली काङ्ग्रेसका स्थानीय साथीहरूको गुनासो बढेको छ । जनाधार भएको व्यक्तिलाई अवसर नदिएपछि त्यसको फाइदा त अर्को पक्षले उठाउँछ नै ।

अब के गर्नुहुन्छ रु
टिकट वितरण अपारदर्शी तरिकाले भएको छ । दलको मूल नेतृत्वलाई पुनः भेट्छु । ३० वर्ष नेपाली काङ्ग्रसको झोला बोकेर हिँडे । अब पनि विना हैसियत नेपाली काङ्ग्रेसको झोले भएर रहन नसक्ने कुरा राख्छु । मैले बनाएका कार्यकर्ता र मेरो सधैँ उस्तै हैसियत रहिराखे अब मैले किन नेपाली काङ्ग्रेसको झोला बोक्ने रु भूमिकाविहीनको कार्यकर्ता भइराखेर जिल्लामा जान नसक्ने मेरो स्पष्ट धारणा छ । मूल नेतृत्वबाट मलाई चित्त बुझ्दो स्थान नदिएमा म गाउँ जान्न ।

लिलु डुम्रे

 

 

९ कार्तिक २०७४, बिहीबार १२:४५ मा प्रकाशित

समाचार

दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या ६ पुग्यो

कावासोती, ४ कात्तिक पूर्व पश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासीको मध्यविन्दु नगरपालिका–११...... पूरा पढ्नुहोस् »

 आँखा नदेख्नेलाई नगर प्रमुखबाट मासिक रु दुई हजार

बेत्रावती, ४ कात्तिक नुवाकोटको बिदुर नगरपालिकाका प्रमुख सञ्जु पण्डितले एक अशक्त...... पूरा पढ्नुहोस् »

पिङ हाल्ने ठाउँमा तितेपाती

– तारानाथ आचार्य बलेवा, १ कात्तिक : दशैँ–तिहारमा खेलिने काठेपिङ र चमच्चा गाउँघरमा देखिन...... पूरा पढ्नुहोस् »

विजयादशमी टिकाको साइत ०९ः५१ मा

(कात्तिक २ गते प्रचारप्रसार गर्ने) काठमाडौँ, २ कात्तिक आज आश्विन शुक्ल दशमी अर्थात्...... पूरा पढ्नुहोस् »

घरको फोहोरलाई कसरी गर्ने ब्यवस्थापन

१५ अक्टोवर, कोपनहेगन । घरबाट निस्कने फोहोरलाई कसरी ब्यवस्थापन गर्न सकिन्छ भन्ने बिषयमा एक...... पूरा पढ्नुहोस् »

ठुलाढुंगा युवा क्लव तित्याङकाे दशै मेला जारि , अाज कलाकारकाे विशेष सांगितिक प्रस्तुती

बागलुङ " विग स्टाेन युथ क्लव " बानपा ९ तित्याङले सस्थाकाे बार्षिकाेत्सवकाे अवसरमा अायाेजना...... पूरा पढ्नुहोस् »

मानव सेवा अाश्रमकाे शुभकामना अादानप्रदान

बागलुङ मानव सेवा अाश्रम बागलुङले अाज शुभकामना अादनप्रदान कार्यक्रम सम्पन्न गरेकाे छ...... पूरा पढ्नुहोस् »

पर्यटक जाेगाउन अाफ्नाे ज्यानको बाजि लगाउने शिरलाल परियार

–नारायण ढुङ्गाना काठमाडौँ, २९ असोज चितवन सौराहाका संरक्षणकर्मी एवं पर्यटन व्यवसायी...... पूरा पढ्नुहोस् »

 दुर्घटनामा परि एककाे मृत्यु

काठमाडौँ, २९ असोज गए राति दक्षिणकाली नगरपालिकामा भएको सडक दुर्घटनामा एकको मृत्यु भएको छ...... पूरा पढ्नुहोस् »

गुल्मिमा दुखद खबर जिप दुर्घटनामा दुइकाे ज्यान गयाे

गुल्मी।  जिप दुर्घटना हुँदा दुई जनाको मृत्यु भएको छ। गुल्मीको चन्द्रकोट गाउँपालिका–२...... पूरा पढ्नुहोस् »