logo

“जैमिनिमां श्रमिक महिला दिवस एकीकृत कार्यक्रम सम्पन्न”

संबाददाता

Loading…

सचिन्द्र श्रेष्ठ,बागलुङ
अार्थिक शसक्तिकरण सहितकाे सामाजिक जागरण, ग्रामिण तथा शहरी महिलाकाे जिवनस्तरमा रुपान्तरण, भन्ने मुल नाराकाे साथ १०८ अाैं अन्तराष्ट्रिय महिला दिवस जैमिनि नगरपालिकाकाे संयाेजन तथा सत्कर्म नेपाल र आमा मिलन केन्द्रकाे संयुक्त अायाेजनामा कुश्मिशेरामा सम्पन्न भयाे । कार्यक्रममा बाेल्दै प्रमुख अतिथि एवं जैमिनि नगरपालिकाकाे उप प्रमुख लिला रानाले महिलाकाे गाउँ गाउमा सामाजिक क्षमता बिकास र शसक्तिकरण र महिला अार्थिक बिकास समेत हुने काम थाल्नु पर्ने बताउदै साझेदार सबै निकाय संग हातेमालाे गर्नुपर्ने बताउनु भयाे, उहांले अागामि दिनमा नबिन, रचनात्मक कार्यक्रम सहित महिला र लैंङ्गिक हिंसा बिरुद्द कार्यक्रम गर्ने प्रतिबद्दता ब्यक्त गर्नु भयाे ।
कार्यक्रममां प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत बिष्णु प्रसाद शर्माले गाउँ, गाउँमा महिला हिंसा र महिला अधिकारकाे लागि कार्यक्रममा सहयाेग गर्ने बताउनु भयाे , सत्कर्म नेपालका निर्देशक एवं अभियान्ता सिताराम थापाले अन्तराष्ट्रिय महिला दिवसकाे सन्दर्भ र महिला अान्दाेलनमा भुमिका बिषयक कार्यपत्र प्रश्तुति गर्नु भएकाे थियाे । अाैचित्य, महिला अान्दाेलन, नेपालमा महिलाहरुकाे समस्या, कारण र समाधानकाे बिकल्प बिषयक कार्यपत्र प्रश्तुति महिलाकाे न्यायमा पहुंच र नियन्त्रण हुनु पर्ने बताउनु भयाे । कार्यक्रममा नगर बिकास समितिका अध्यक्ष शकस के.सि. जैमिनि वार्ड नंं १ वार्ड अध्यक्ष भुपेन्द्र थापा, नगर कार्यपालिका सदस्य लाल बहादुर परियार, शिक्षा कार्यालय श्राेत ब्यक्ति, बिष्णु प्रसाद साप्काेटा, महिला अगुवाहरु खिमा थापा, लक्ष्मि शर्मा, पत्रकार सन्ध्या अाचार्यले जैमिनि नगरपालिकामा महिलाहरुकाे क्षमता बिकास र नेतृत्वमा पहुच कमि रहेकाे देखियकाेले यसमा पहल गर्नुपर्ने बताउनु भयो, स्थानिय महिला सहभागिले महिला दिवसकाे गितहरु प्रश्तुति गरेका थिए ।कार्यक्रमकाे अारम्भमां विभिन्न प्लेकार्ड, ब्यानर सहित जैमिनि कुश्मिशेरा नगरमा जुलुस पर्दर्शनि गरियकाे थियाे । जैमिनि नगरपालिकाकाे जेष्ठ कार्यपालिका महिला सदस्य रुद्रा के.सि. अध्यक्षता, स्वागत कार्यपालिका सदस्य डिल कुमारि श्रीस र संचालन अामा मिलन केन्द्रकाे अध्यक्ष ज्ञानु थापा मगरले गर्नु भएको थियो ।

२५ फाल्गुन २०७४, शुक्रबार ०७:५३ मा प्रकाशित

समाचार

बाग्लुङ बजारमा कुकुरले यसरी रोके गाडि हेनुहोस भिडियो

बाग्लुङ बजारमा कुकुरले यसरी रोके गाडि हेनुहोस...... पूरा पढ्नुहोस् »

मनब बेचबिखनको आरोपमा एक पक्राउ

बैतडी, १० असोज मनब बेचबिखनको आरोपमा प्रहरीले आज थप एक जनालाई पक्राउ गरेको छ । पक्राउ पर्नेमा...... पूरा पढ्नुहोस् »

दुवईमा घाईते भएका वानपा १३ पयुँपाटाका दिपेन्द्र पाण्डेलाई अमेरिकामा रहेका प्रवासी नेपालीहरुको सहयोग

निर्मल पौडेल पर्वत वैदेशिक रोजगारीको शिलसिलामा यूएईमा दुर्घटनामा परि घाईते भएर उपचार...... पूरा पढ्नुहोस् »

मुलुकलाई नै असफल बनाउने षडयन्त्र भएको ०० नेता महतो

पर्सा, १० असोज, राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपाल राजपा अध्यक्ष मण्डलका सदस्य राजेन्द्र महतोले...... पूरा पढ्नुहोस् »

दक्षिण कोरियाले नेपाललाइ दियो ५५करोड अनुदान

१० असोज कोरिया सरकारले प्राविधिक तथा व्यावसायिक शिक्षा एवं तालीमको गुणस्तर अभिवृद्धि गर्न...... पूरा पढ्नुहोस् »

बराहखोलामा अभिभावक गुमाएका बालिकालाइ सहयोग रकम हस्तान्तरण

लिलाधर कडेल ताराखोला,असोज ६ बराहखोलामा स्थायी रुपमा बसोबास गर्ने स्वर्गीय गोबिन्द बगाले र...... पूरा पढ्नुहोस् »

मेयर सायब !बागलुङ बजार स्मार्ट सिटि कि कुकुर सिटि ?

दुई दिन अघि मात्रै राति माेटरसाइकल चढेर काेठातिर जाँदै गर्दा बागलुङ बजारमा भुस्याहा कुकुरले...... पूरा पढ्नुहोस् »

रेलमार्ग निर्माणका लागि घरघुरी सर्भेक्षणको काम अन्तिम चरणमा

कञ्चनपुर, ६ असोज मेची–महाकाली विद्युतीय रेलमार्ग निर्माणका लागि विस्तृत परियोजना...... पूरा पढ्नुहोस् »

नेपाल मावि तारामा अतिरिक्त कार्यक्रम सम्पन्न

खगेन्द्र विश्वकर्मा । नेपाल मावि अन्तर्गत बालकलवले गरेका अान्तरिक कार्यक्रममा रस्साकसि,...... पूरा पढ्नुहोस् »

छानहुन अन्तराष्ट्रिय सम्मेलनमा भाग लिन चिन गएको नेपाली टोली स्वदेश फिर्ता

बागलुङ, ४ असोज । गत सेप्टेम्वर १३ देखि १६ सम्म, तीनदिने अन्तराष्ट्रिय तेक्वान्डो सेमिनारमा...... पूरा पढ्नुहोस् »