logo

“तिम्रो रुपै देखेर” पछि दोस्रो गीत स्वरूप आफ्नै शब्द रचनामा कृष्ण राईले तयार पारे “तिमी बाहेक”

संबाददाता

Loading…

रातोपर्दा डटकम :
अमेरिकामा बसेर करिब ४ बर्ष देखि म्युजिक भिडियो निर्देशन, छायांकन र सम्पादनमा सक्रिय भएर लागिपरेका कृष्ण राई नेपाली गीत संगीतमा उत्तिकै चाख राख्दछन् | म्युजिक भिडियो निर्देशनमा त उनले सफलता हासिल गरिसकेका छन् भने एता नेपाली गीत संगीतमा पनि सफलता हासिल गर्ने प्रयासमा उनि रहेका छन् | नेपाली सांगीतिक क्षेत्रमा उनले गीतकार र संगीतकारको हिसाबले पाईला राखे | उनले अहिले सम्म २ वटा गीत रेकर्ड गराईसके | त्यसमध्य दोस्रो गीत उनको केहि समय अगाडी मात्र रेकर्डिङ भएको हो जसको रेकर्डिङ भिडियो समेत उनले सार्वजनिक गरेका छन् |

उनको यस दोस्रो गीतको बोल “तिमी बाहेक” रहेको छ | आधुनिक भर्सनको रहेको उनको यस गीतमा उनको आफ्नै शब्द रचनामाको साथमा बादल लिम्बुको संगीत र राजेश पायल राईको स्वर समावेश रहेको छ | सार्वजनिक गरिएको उक्त गीत रेकर्डिङको भिडियोबाट गीत केहि मात्रामा सुन्न सकिन्छ तर पुरा गीत भने आउन बाँकी नै छ | गीतको म्युजिक भिडियो पनि गीत संगै रिलिज गरिने कृष्ण राईले जानकारी दिएका छन् | उनको अनुसार अहिले भिडियो निर्माणको तयारी भईरहेको छ |

कृष्ण राईको यस अगाडी नै २०१७ मा “तिम्रो रुपै देखेर” बोलको पहिलो गीत तयार भईसकेको छ | यस गीतमा भने उनको शब्द र संगीत रहेको छ भने राजेश पायल राईले नै यस गीतमा पनि स्वर दिएका छन् | यहि गीतबाट नै उनले नेपाली गीत संगीतमा गीतकार र संगीतकारको हिसाबले अफिसियल रुपले हात हालेका थिए | तर कला क्षेत्रमा भने उनि लामो समय देखि नै आबद्ध रहेका थिए | उनको पहिलो गीतको पनि म्युजिक भिडियो पनि बजारमा आएको छैन | सम्भवत उनले अब पालैपालो नै २ गीत बजारमा लिएर आउने तयारी गरेको बुझ्न सकिन्छ | तर उनले आफुलाई पहिलो भन्दा दोस्रो गीतबाट निकै आश रहेको बताएका छन् |

अहिले उनि आफ्नो २ गीतको भिडियो निर्माणको तयारीमा जोडतोडले लागिरहेका छन् भने त्यसको साथमा अरु व्यक्तिहरुको म्युजिक भिडियो निर्देशनमा पनि ब्यस्त रहेका छन् | उनि गीतकार र संगीतकार संगै डान्सर, मोडल, क्यामरामेन, सम्पादक र भिडियो निर्देशक पनि हुन् | उनि भित्र यति धेरै कला समाहित रहेको छ | उनि अमेरिकामा बस्न थालेको ७ बर्ष बितिसक्यो | यो धेरै लामो समय हो तर नेपाली कला र सांगीतिक क्षेत्रको माया उनको मनबाट हट्न सकेको छैन | अवश्य पनि उनको योगदान नेपाली कला क्षेत्रमा धेरै छ | विदेशमा बसेर उनले गरेको संगर्षले धेरै नया प्रतिभा बाहिर लिएर आउन समेत मदत गरेको छ |

एक साथ नेपाली कला क्षेत्रको यति धेरै विधामा आफुलाई आबद्ध गराउन सक्नु कम चुनौतिपूर्ण अवश्य पनि होइन | तर उनले हिम्मत गरेर नै काम गरिरहेका छन् र धेरै हद सम्म सफल भएका पनि छन् | उनको प्रयासले विदेशमा नेपाली कला क्षेत्रको बढावा हुदैछ भने धेरैको माझमा चिर परिचित पनि बन्दैछ | साच्चै नै यो नेपाली सांगीतिक र कला क्षेत्रको लागि ठुलो उपलब्धि हो | यस हिसाबले कृष्ण राईको योगदान साच्चै नै अपरिहार्य रहेको छ |

१९ भाद्र २०७५, मंगलवार २२:३१ मा प्रकाशित

समाचार

आयो है सबैलाई चकित पार्ने एस. बि अनुरागिको गित अन्तिम प्रहर ,भिडियो सहित ,,

अनिता थापा मगर पुस २  रामेछाप लोक गितका क्षेत्रमा क्रियाशिल गायक एस बि अनुरागिको नयाँ गित...... पूरा पढ्नुहोस् »

पहिलो द भ्वाइस अफ नेपालका बिजेता सिडि बिजय अधिकारी,

  अनिता थापा मगर मंसिर २९ , रामेछाप नेपालको पहिलो द भ्वाइस अफ नेपालको बिजेता गायक सिडी विजय...... पूरा पढ्नुहोस् »

करिश्मा ढकाल संग मस्किदै ओबि रायमाझी।

दबङ आशिष- अभिनयमा पोक्त मोडल ओबि रायमाझी अझ भनु कथा अनुसारको भुमिका निर्बाह गर्ने सक्ने...... पूरा पढ्नुहोस् »

जिल्ला स्तरीय भलिबल प्रतियोगिताको उपाधी मन्थली युनाइटेडलाई ,१ लाख ११ हजारको पुरस्कार जित्यो,

अनिता थापा मगर मंसिर २८ रामेछाप दास्रो बिर गणेशमान सिंह स्मृति कप २०७५ जिल्ला स्तरिय भलिबल...... पूरा पढ्नुहोस् »

पुस्कल शर्माको फेरि आयो सबैलाई रुवाउने बियोगात्मक गित (चिता ),,

अनिता थापा मगर मंसिर २८ रामेछाप, बियोगात्मक गित गाउदै लाखौँ दर्शकलाई रुवाउन , र सबैको मनमा...... पूरा पढ्नुहोस् »

अरे वा प्रकाश कुटवालको पप गित ध्युयै लायन एक दिन नपुग्दै २ लाख भन्दा बढिले हेरे ( हेर्नुस भिडियो) ,,

अनिता थापा मगर मंसिर २८ ,रामेछाप रामेछापका मात्र नभइ गितसंगितका एक धरोहर लोकप्रिय कलाकार...... पूरा पढ्नुहोस् »

प्रकाश सपुतको अभिनयमा मायाको अदालत आयो कस्तो रहेछ त ? हेर्नुहोस् भिडियो सहित,

अनिता थापा मगर मंसिर २८ रामेछाप फाष्ट क्रियसनको प्रस्तुतीले उदाउदै गरेका प्युठानका गायक...... पूरा पढ्नुहोस् »

मन बिनाको धन ठुलोकी धन बिनाको मन गितको सफलता पछि बाल गायक असोक दर्जीको चौरीको चाम्रो छुर्पि सार्वजनिक भिडिया सहित

अनिता थापा मगर मंसिर २७ रामेछाप मन बिनाको धन ठुलोकी धन बिनाको मन गितको अपार सफलता पछि बाल...... पूरा पढ्नुहोस् »

गायक ऋिषी खड्काको अहिले सम्मकै सबोत्कृष्ट्र गित अधुरो प्रेम सार्वजनिक भिडियो सहित ,,

अनिता थापा मगर रामेछाप मंसिर २७ लय शब्दमा उतिकै अब्बल र आवाज अझै ज्यादुमय, गायक ऋिषी खड्काको...... पूरा पढ्नुहोस् »

ओखलढुङगाको चर्चित कलाकार बालकुमार श्रेष्ठको अंरिङगालको गोलो बोलको गित सार्वजनिक ,भिडियो सहित

अनिता थापा मगर, रामेछाप मंसिर २६ ओखलढुङगाको चर्चित कलाकार बालकुमार श्रेष्ठको नयाँ गित...... पूरा पढ्नुहोस् »